fbpx I Skip to main content

Solceller i Göteborg

Decasol erbjuder skräddarsydda solcellsinstallationer i Göteborg med omnejd. Vårt sortiment inkluderar bland annat helsvarta paneler och högeffektiva solceller i olika storlekar, alla med generösa produktgarantier. Alla våra produkter köps in från svenska grossister – för att säkerställa kvalité och garanti.

Solpaneler med Decasol

Vi erbjuder marknadsledande solpaneler i en bransch som ständigt utvecklas. Decasol använder solpaneler från olika tillverkare för att erbjuda den optimala lösningen för dig som kund.

Hur går det till?

Kostnadsfri besiktning

Decasol genomför en kostnadsfri besiktning av ditt tak.

Projektering & offert

Sedan utför vi projektering och skapar en skräddarsydd offert.

Planering

Vi gör en tidplan för när installation ska utföras. Vi skickar in en föranmälan till elnätbolaget samt sköter all administration inför, under och efter projektet.

Montage

Solpanelerna monteras enligt projekteringen och allt arbete utförs i enlighet med gällande bygg- och arbetsmiljöregler.

Driftsättning

Nu när solpanelerna har monterats är
det dags för elektrikern att driftsätta
anläggningen. När allt är färdigt skickar
vi en färdiganmälan till elnätsägaren,
som därefter godkänner anläggningen.

Support & eftermarknad

Efter utfört arbete levererar vi alltid dokumentation och handlingar för installationen. Vi finns tillgängliga för support och övriga frågor gällande anläggningen.

Kontakta oss på Decasol

Kontakta oss genom att använda kontaktformuläret nedan. Vi är här för att hjälpa till och svara på eventuella frågor eller funderingar du kan ha. Tveka inte att ta kontakt med oss. Vi ser fram emot att höra från dig!

Intresseanmälan

Epost: info@decasol.se

Telefon: 010-300 11 01

Org.nr: 559264-9353

Fyll i dina uppgifter nedan:

Regioner

Rikstäckande med lokal kompetens

Skåne
Halland
Västmanland
Kronoberg
Kalmar

Vi som jobbar på Deca

Verkställande Direktör

Edis Terzic

edis@decatak.se

edis@decatak.se
Kundansvarig

Nour Reda

nour@decatak.se

nour@decatak.se
Kundansvarig

Fredrik Murray

fredrik@decatak.se

fredrik@decatak.se
Kundtjänst

Helen Martinovski

helen@decatak.se

helen@decatak.se
Regionansvarig Skåne

Eyup Suvakci

eyup@decatak.se

eyup@decatak.se
Ekonomi

Andrea Kalman

andrea@decatak.se

andrea@decatak.se
Verksamhetsansvarig

Alexander Svenberg

alexander@decasol.se

alexander@decasol.se
Kundansvarig

Calle Lilja

calle@decatak.se

calle@decatak.se
Ansvarig mötesbokning

Simon Murray

simon@decatak.se

simon@decatak.se
Projektledare

Avid Ghalandarpour

Avid@decasol.se

Avid@decasol.se
Ekonomi

Marisela Rakitovan

marisela@decatak.se

marisela@decatak.se
Kundansvarig

Patrik Riseborn

patrik@decatak.se

patrik@decatak.se
Kundansvarig

Pelle Bergsten

pelle@decatak.se

pelle@decatak.se
Mötesbokare

Benjamin Stenmark

Benjamin.stenmark@decatak.se

Benjamin.stenmark@decatak.se
Mötesbokare

Blanche Benchetrit

Blanche@decatak.se

Blanche@decatak.se
Ekonomi

Lejla Simeunovic

lejla@decatak.se

lejla@decatak.se
Kundansvarig

Sebastian Lunsjö

sebastian@decatak.se

sebastian@decatak.se
Marknadsansvarig

Lina Olin

lina@decatak.se

lina@decatak.se
Kundansvarig

Jonathan Milton

Jonathan@decasol.se

Jonathan@decasol.se
Kundansvarig

Ramin Hashemi

ramin@decatak.se

ramin@decatak.se
Soltekniker

Cem Goz

cem@decasol.se

cem@decatak.se
Kundansvarig

Daniel Ljungskog

daniel@decatak.se

daniel@decatak.se
Produktionsledare

Hilal Reda

hilal@decatak.se

hilal@decatak.se